O nás

Haus Alpin je horská chata postavená v krásném vysokohorském rakouském středisku Tauplitz, které má výbornou slunnou terasovitou polohu.

Chata se nachází v nadmořské výšce 1650 metrů nad mořem na křižovatce turistických stezek a také přímo na hlavní červené sjezdovce místního lyžařského komplexu. V těsné blízkosti chaty naleznete malé horské jezero po kterém se v zimě běžně lyžuje. Dalších 5 jezer je nedaleko.

V zimním období Haus Alpin nabízí komfort sjezdového lyžování přímo před dveřmi chaty na perfektně upravených sjezdovkách a ve vysoustružených stopách pro klasické lyžování.

V létě si můžete vybrat mezi vysokohorskou turistikou nebo příjemnou procházkou po upravených cestách, cyklistikou, návštěvou termálních lázní, golfem ale třeba i geocachingem.

V chatě je celkem 130 lůžek ve dvou až šesti lůžkových pokojích. Umyvadla jsou na pokojích, sprchy a wc na chodbách. V přízemí se nachází velká jídelna, herna se stolním tenisem, kulečníkem a další společenská místnost.

Připojení k internetu je zdarma pomocí WiFi.

Chata je ideální jak pro rodiny, tak i pro kolektivy. Tři "pařírny" jsou dobře odizolovány, takže ti, co se chtějí večer bavit, neruší ostatní, co raději dobře spí a ráno chytí "první lano" na sjezdovce.

Svoje lyže a snowboardy si můžete uložit do prostorné lyžárny, odkud vyjdete přímo na sjezdovku. Prostě ráno skočíte do lyží a sjíždíte k vlekům nebo do stop.

V létě zase vyjdete z chaty přímo na turistické cesty, které vedou kolem celého střediska a všech jezer.

O provoz chaty se stará český personál a nápoje na baru platíte v českých korunách.

Cesta k nám.