Info pro hosty

Vážení návštěvníci Haus Alpinu, pokud nás jedete navštívit poprvé, bylo by asi dobré, přečíst si pár následujících řádků. Vyhnete se tak zklamání, z toho, že na Vás nečeká naškrobený německy mluvící personál alpského pětihvězdičkového hotelu, ale „pouze„ český důvěřivý personál bez motýlků a mašliček. 

Vás 80% loňských návštěvníků si může ušetřit čas. Vše zůstává stejné, případně je o trochu vylepšeno.

 

Příjezdy a odjezdy

V zimní sezóně se vám postaráme o dopravu z parkoviště na chatu a zpět. Projedete se sněžným skútrem nebo rolbou – záleží na počtu lidí. Za tuto službu nic neplatíte, jen si připravte teplou čepici a rukavice.
Cesta nahoru na parkoviště však nemusí být tak úplně jednoduchá. Pro neznalé místních poměrů si doporučuji k nám nastudovat cestu.

V létě se k chatě dostanete vlastním autem. Po jeho vyložení je ale potřeba auto odvést zpět na parkoviště.

Vaše pokoje včetně lůžkovin a ručníků jsou připraveny v den příjezdu od 15-ti hodin a zároveň prosíme o jejich uvolnění do desáté hodiny dopoledne v den odjezdu.
Váš pobyt na Haus Alpinu začíná večeří a končí snídaní.

 

Strava a kuchyně

Na Haus Alpinu pro Vás připravujeme českou stravu a na místě pečeme i domácí křupavé rohlíčky. Určitě se nestane, že budete odcházet z jídelny hladoví. Na druhou stranu Vás ale chceme požádat, abyste si na talíře nedávali více jídla než sníte! Přidat si můžete třeba i několikrát, ale likvidace nedojedeného jídla je zde velmi komplikovaná.

Vegetariáni a lidé s běžnými dietami se prosím předem domluvte se správcem chaty který pro Vás vše připraví a zařídí. Nejlépe prosím telefonicky předem.

Snídaně je podávána od 8:00 do 10:00 formou bohatého bufetu, který obsahuje nejen studený a teplý bufet, ale i cereálie s jogurtem či mlékem, zeleninu a ovoce, k pití čaje a káva.
Sníst můžete kolik se do Vás vejde, ale NEODNÁŠEJTE prosím z jídelny žádné jídlo ani pití!

Oběd je připravován pouze v zimním období a to od 12:30 do 13:30. Připravena je vždy hutná polévka s domácím pečivem.

Teplé večeře včetně salátu a zákusku, se podávají v létě od 18:30 do 19:30 hod., v zimě od 18:00 do 19:00 hod.

Vše, co si během dne a dlouhých večerů na baru objednáte, se evidujete na účtu vašeho pokoje.
Na baru najdete točené plzeňské pivo, točené i rozlévané limo včetně české Kofoly, kávu, čaje, sušenky, přívlastková vína i “ostřejší“ nápoje.
Svoji útratu vyrovnáte až při odjezdu se správcem chaty a to buď v Kč nebo Eurem. Jak kdo potřebuje. Preferujeme bezkontaktní platbu před platbou v hotovosti.

Dodržujte prosím noční klid na chodbě a pokojích od 22:00 hod.

 

Úklid

Během Vašeho pobytu pokojská neuklízí obsazené pokoje. V případě potřeby vynesení odpadků, dejte koš ráno před pokoj.
Ráno jednu hodinu před snídaní prosím zkuste nechodit do jídelny. Určitě raději posnídáte v uklizené a připravené jídelně, než abyste ze stolu odhrnovali nepořádek po vašich spolubydlících, kteří vyznávají trochu odlišnější denní režim než vy.

Pro pohyb po budově prosím používejte domácí obuv a ne tu lyžařskou. Ta patří do lyžárny kde jsou pro ni připraveny i sušáky. V zimním období proto naplno využívejte boční vchod do budovy, který vede přímo do této místnosti. V lyžařských botách se prosím pohybujte pouze v lyžárně.

 

Skipasy

Poukazy na skipasy můžete zakoupit přímo v naší chatě a naúčtovány budou na účet pokoje. Poukaz vyměníte na pokladně Lawinensteinu za čipovou kartu, která je vratná a zálohovaná částkou 2 Eura.

Cena se liší dle sezóny, počtu dnů i zda jde o dospělého, dítě či mládežníka.

Skipasy jsou nepřenosné, při porušení hrozí jejich odebrání a pokuta!

Běžecké tratě jsou zpoplatněny, vstupenku na ně si vyzvedněte v kanceláři! Pro hosty HA je zdarma.

 

A na závěr ještě jedna maličkost. !CELÁ CHATA JE NEKUŘÁCKÁ! Nekouří se tedy na pokojích, balkónech, společenských místnostech, ve sklepě ani jiných tajných místech. Pokud opravdu máte tu potřebu si potáhnout, běžte prosím ven za dům. Zde je pro závisláky připraven popelník, odpadkový koš a přístřešek.

Cesta k nám

Než vyrazíte

Vaše pokoje jsou připraveny v den příjezdu od 15-ti hodin. V zimní sezóně je odvoz z parkoviště na Tauplitzalmu na Haus Alpin pouze v době 14 – 22 hod.

V zimě se totiž k Haus Alpinu autem nedostanete. Na parkoviště si pro Vás dojede správce chaty sněžným skútrem.

GPS souřadnice parkoviště Loc: 47°35.607″N, 13°59.143″E.
GPS souřadnice Haus Alpinu Loc: 47°35.777″N, 13°58.942″E.

Zobrazit více

Nejlepší trasa

Na Tauplitzalm se dostanete přes Bad Mitterndorf. Do Vaší GPS nebo vyhledávače trasy nezadávejte městečko Tauplitz. Trasa by Vás zavedla do vesničky v údolí ze které nevede na Tauplitzalm silnice.

Z Prahy pojedete přes České Budějovice a Linz. Z Linze sledovat směr Salzburg, sjezd na VorAlpenKreutz – směr Gratz, po cca 80 km těsně za mýtnou branou sjet na Liezen, z Liezenu sledovat směr Saltzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Z Brna směr Mikulov-Vídeň. Z Vídně sledovat směr Graz, za Viener Neustadt odbočit na dálnici S6, po ní pokračovat až do Leobenu, dále odbočit na A9, směr Salzburg až do Liezenu. Z Liezenu sledovat směr Salzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Zobrazit více

Alpenstrasse v zimě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).  Počítejte ale s tím, že zpravidla po 20 hodině končí údržba silnice a výjezd nahoru může být v případě sněžení problém.

Silnice je poměrně strmá, má 10 km a stoupá ze 700 m do 1600 m nad mořem. Určitě si vezměte sněhové řetězy. Nejsou vždy nutné, ale pokud bude sněžit většinou se bez nich neobejdete. Správce silnice po Vas může vyžadovat obutí řetězů před vjezdem na Alpenstrasse a to jak ve směru nahoru tak i dolů. Není neobvyklé, že v dubnu vyjedete nahoru za sucha a jarních teplot a když se po dvou dnech chcete vrátit, tak z auta odmetáte 15 cm prašanu. Silnice dolů se pak změní ve skluzavku a bez řetězů nemáte šanci své auto zabrzdit.

Pokud přijíždíte ráno a kupujete si již na tento den lyžařskou permanentku, můžete si ji koupit přímo v Bad Mitterndorfu u mýtné brány při vjezdu na Alpenstrasse – potom již máte výjezd zdarma.

Po příjezdu na parkoviště vyložte pod poutač s plánem sjezdovek z auta všechny věci které budete na dovolené potřebovat a zavolejte na Haus Alpin (+420 226 804 738), že jste již na místě a kolik vás je. Do 10 minut pro Vás přijede rolba, případně sněžný skútr.
Po vyložení věcí z auta zaparkujte svůj automobil na místo, které Vám doporučí správce parkoviště.

Zobrazit více

Alpenstrasse v létě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).

Parkové doporučujeme zaplatit již na mýtnici spolu s výjezdem (je to možné pouze pokud je zde obsluha v době od 8:00 do 17:00). Pokud přijedete později, parkovné si zakoupíte v automatu na parkovišti. Tímto způsobem je to však možné maximálně na 3 noci.

Po příjezdu na parkoviště odbočte za správcovským domečkem doleva do zákazu vjezdu na úzkou asfaltku se zavřenou závorou. Do klávesnice na sloupku těsně před závorou je třeba vyťukat kód. Aktuální kód vám přišel do emailu, nebo ho získáte od správce Haus Alpinu (tel: +420 226 804 738).
Asi po 200 m na horizontu odbočte šikmo doleva z kopce dolů a pak již jeďte až na úplný konec cesty. Asfaltka se asi po 800 m změní na šotolinu a začne se zvedat. Je zakončena krátkým prudkým stoupáním přímo k chatě.

Po příjezdu vyložte své všechny potřebné věci, ubytujte se a auto prosím co nejdříve odvezte zpět na parkoviště před zákaz vjezdu.
Motorkáři zpět na parkoviště nemusí. Své mazlíčky mohou nechat na krytém kamenném plácku přímo u chaty.

Vše o historii, poplatcích i autobusovém jízdním řádu na Alpenstrasse naleznete ZDE.

Zobrazit více