Otázky a odpovědi

Ne, nic nevozte. Lůžkoviny a ručníky jsou připraveny na pokoji.
Pokud jste byli s pobytem u nás spokojeni, můžete to při odjezdu vyjádřit tím, že svléknete povlečení a i s ručníkem a prostěradlem je dáte na chodbu před pokoj.

Klidně přijeďte, budeme se těšit, ale pejska nechte prosím doma.
Pro psy, kočky a podobná domácí zvířátka je vstup zakázaný! Ne každý je má rád. Pohyb psů je omezen po okolí chaty a byli jsme upozorněni místními majiteli pastvin, že psy našich hostů již nebudou tolerovat.
Je nám to líto, ale nedá se nic dělat.

Wifi připojení k internetu je u nás ZDARMA.

Ano, od roku 2023 je možné u nás platit kartou.

Ano platba v hotovosti Eurem i Kč je možná.

Zahájení sjezdařské lyžařské sezóny je plánováno většinou na konec listopadu. Běžci však vyráží do stop již o měsíc dříve.

Všechny lanovky a vleky končí provoz v neděli týden po Velikonocích.

Vše je jednodušší a zábavnější než si dokážete představit. Stačí si přečíst pár rad z menu Info pro hosty.

Chata je dostupná autem pouze v létě. V zimně Vás z parkoviště na chatu dopravíme rolbou nebo sněžným skútrem. Parkoviště je vzdálené od chaty cca 1 km.

Přímo na Hausalpinu žádná lyžařská půjčovna není. Ale asi 500 m od nás se nachází chata Hollhaus jejíž součástí je i skvěle vybavená půjčovna pro sjezdové i běžecké lyžování. Organizují také dětské a dospělácké lyžařské kurzy.

Zde jsou jejich webové stránky.

Přijeďte, budete vítání. Skupinové zájezdy mají u nás to pravé kouzlo. Právě pro tento druh lyžařů je Haus Alpin tím ideálním místem. Stačí si najít vyhovující termín, k dispozici máme přes 100 postelí.

Ano v letním období je možno motorkou přijet až k chatě a bezpečně parkovat přímo u chaty. Případně se po příjezdu zeptat správce Hausalpinu zda je v garáži dostatek volného místa a motorky uzamknout do ní.

Ne, půjčovnu kol nevedeme.

Otázky a odpovědi 1