Tipy na výlety

Sommerclou Card – slevová kartaPři výletech po placených zážitcích nezapomeňte využívat Sommerclou Card ! Při dobrém naplánování vám ušetří dost peněz a zároveň nabídne 17 zajímavých typů na výlet. Karta je vázána na konkrétní osobu a je nepřenosná. 

Salzkammergut Erlebnis Card – slevová karta
Karta je k zakoupení za 4,90 € a nabízí až 30% slevy na různé atrakce v regionu. Děti do 14 let mají kartu zdarma. Při ubytování v regionu na více než 3 noci je karta zdarma (potvrzení lze vyžádat v kanceláři). Karta je vázána na konkrétní osobu a je nepřenosná. K zakoupení v infocentrech. Více o Salzkammergut Erlebnis-Card.

Steiermark Card – slevová karta
S touto kartou můžete navštívit zdarma 163 míst v celém Štýrsku. Karta je vázána na konkrétní osobu a je nepřenosná. K zakoupení ve Sparu v Bad Mitterndorfu. Více o Steiermark Card.

Lodě, kánoe
U jezera Steirersee máme pro Vás připraveny dvě kánoe + pádla a vesty. Lodě jsou uzamčeny, klíče k zámku získáte v kanceláři Haus Alpinu.
Vypůjčení lodí je zdarma. Jsou umístěny na břehu který je nejblíže k Haus Alpinu.
Foto z přepravy lodí k jezeru naleznete ZDE.

Okolo šesti jezer
Začátek okruhu je přímo na štěrkové cestě před Haus Alpinem. Jeho délka je cca 15 km v lehkém terénu, cestu lze v případě potřeby kdykoli zkrátit. Cestou se můžete občerstvit v několika restauracích. Více info zde .

Schneiderkogel, 1762 m
Konec lanovky která začíná cca 500 m od Haus Alpinu, vedle velkého žlutého hotelu Hierzegger. Budete překvapeni, jak hluboké údolí se na druhé straně kopce nachází. Nahoru se dostanete po některé ze sjezdovek.

Lawinenstein, 1965 m
Kopec na který vede lanovka která je před chatou. Cesta nahoru začíná u jezera Krallersee (vedle Haus Alpinu) na jeho nejvzdálenějším břehu. Začátek cesty je hodně příkrý a dost se zadýcháte. Ke kříži na vrcholu kopce se dostanete za cca 1,5 hod. Výhledy po cestě nahoru i dolů ale stojí za to. Cesta zpět vede po sjezdovce, nebo po pěšině která je schována v kleči po levé straně sjezdovky při pohledu z kopce dolů.

Traweng 1981 m
Ke kříži na vrcholu kopce vyjdete buď po strmé značené cestě, nebo vystoupáte po ferratě Gamsblick. Cesta od Haus Alpinu na vrchol trvá cca 2 hodiny, po ferratě ještě o hodinu déle.

Großes Tragl 2184 m
Dost náročný výšlap. Cesta značená. Bacha na hluboké průrvy ve skalách. Vrchol plochý, zatravněná místa k odpočinku. Cesta od HA na vrchol cca 3 hodiny.

Grimming 2318 m
Hodně těžká, ale nádherná tůra. Není pro ty co trpí závratí, značnou část „polezete po čtyřech“ po skále a to hodně vysoko. Netrénovaní budou mít problém druhý den sejít za schodů. Z Haus Alpinu je třeba sjet autem dolů do údolí a za vesnicí Kulm naleznete parkoviště ze kterého je značená severní cesta na vrchol. Parkoviště je ve výšce 950 m a ke kříži na vrcholu nastoupáte 1350 m. Cesta je v polovině a kousek před vrcholem jištěna lany. Cesta dolů bolí víc než nahoru 🙂 Pár fotek z jednoho už staršího výstupu naleznete ZDE. Cesta nahoru a dolů zabere celkem asi 8 hodin.

Koupání
Pěkné vyhřívané venkovní koupaliště v Bad Mitterndorfu.
Pěkné vyhřívané venkovní koupaliště v Tauplitz. Například lanovkou tam a zpět, plus pěší procházka.
Koupání pod střechou GrimmingTherme v Bad Mitterndorfu.
Koupání pod střechou Narzissen Vital Resort Bad v Bad Aussee.

Golf
Irdning: vynikající 18 ti jakmové hřiště Golf & Country Club Schloss Pichlarn
Bad Aussee: 9 ti jamkové hřiště, zasazené do scenérie horských štítů Golfclub Ausseerland
Obě hřiště jsou vzdálena cca 25 km od Haus Alpinu.

Park pro bosé nožky v Bad Mitterndorfu.  Více >>>

Jezero kde byl i Bond … James Bond.  Více >>>

Panoramatická silnice a výlet k hoře Loser.  Více >>>

Okolo jezer Grundlsee, Toplitzsee, Kammersee.  Více >>>

Salzwelten – solný důl v Altaussee.   Více >>>

Brožurka Ďouba
Popis cesty, popis Haus Alpinu, tipy na výlet. Vše v jednom PDF souboru.

Další tipy budou postupně přidávány.
Případně nám sami pošlete na info@hausalpin.cz co jste navštívili a co by jste doporučili ostatním.