O nás

Haus Alpin je horská chata postavená v krásném vysokohorském rakouském středisku Tauplitz, které má výbornou slunnou terasovitou polohu. 

Chata se nachází v nadmořské výšce 1650 metrů nad mořem na křižovatce turistických stezek a také přímo na hlavní červené sjezdovce místního lyžařského komplexu. V těsné blízkosti chaty naleznete malé horské jezero po kterém se v zimě běžně lyžuje. Dalších 5 jezer je nedaleko.

V zimním období Haus Alpin nabízí komfort sjezdového lyžování přímo před dveřmi chaty na perfektně upravených sjezdovkách a ve vysoustružených stopách pro klasické lyžování.

V létě si můžete vybrat mezi vysokohorskou turistikou nebo příjemnou procházkou po upravených cestách, cyklistikou, návštěvou termálních lázní, golfem ale třeba i geocachingem.

O nás 1
O nás 2

V chatě je celkem 130 lůžek ve dvou až šesti lůžkových pokojích. Umyvadla jsou na pokojích, sprchy a WC na chodbách. V přízemí se nachází velká jídelna, herna se stolním tenisem, kulečníkem a další společenská místnost. Připojení k internetu je zdarma pomocí WiFi.

Chata je ideální jak pro rodiny, tak i pro kolektivy. Svoje lyže a snowboardy si můžete uložit do prostorné lyžárny, odkud vyjdete přímo na sjezdovku. Prostě ráno skočíte do lyží a sjíždíte k vlekům nebo do stop.

V létě zase vyjdete z chaty přímo na turistické cesty, které vedou kolem celého střediska a všech jezer.

O provoz chaty se stará český personál a nápoje na baru platíte v českých korunách.

Cesta k nám

Než vyrazíte

Vaše pokoje jsou připraveny v den příjezdu od 15-ti hodin. V zimní sezóně je odvoz z parkoviště na Tauplitzalmu na Haus Alpin pouze v době 14 – 22 hod.

V zimě se totiž k Haus Alpinu autem nedostanete. Na parkoviště si pro Vás dojede správce chaty sněžným skútrem.

GPS souřadnice parkoviště Loc: 47°35.607″N, 13°59.143″E.
GPS souřadnice Haus Alpinu Loc: 47°35.777″N, 13°58.942″E.

Zobrazit více

Nejlepší trasa

Na Tauplitzalm se dostanete přes Bad Mitterndorf. Do Vaší GPS nebo vyhledávače trasy nezadávejte městečko Tauplitz. Trasa by Vás zavedla do vesničky v údolí ze které nevede na Tauplitzalm silnice.

Z Prahy pojedete přes České Budějovice a Linz. Z Linze sledovat směr Salzburg, sjezd na VorAlpenKreutz – směr Gratz, po cca 80 km těsně za mýtnou branou sjet na Liezen, z Liezenu sledovat směr Saltzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Z Brna směr Mikulov-Vídeň. Z Vídně sledovat směr Graz, za Viener Neustadt odbočit na dálnici S6, po ní pokračovat až do Leobenu, dále odbočit na A9, směr Salzburg až do Liezenu. Z Liezenu sledovat směr Salzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Zobrazit více

Alpenstrasse v zimě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).  Počítejte ale s tím, že zpravidla po 20 hodině končí údržba silnice a výjezd nahoru může být v případě sněžení problém.

Silnice je poměrně strmá, má 10 km a stoupá ze 700 m do 1600 m nad mořem. Určitě si vezměte sněhové řetězy. Nejsou vždy nutné, ale pokud bude sněžit většinou se bez nich neobejdete. Správce silnice po Vas může vyžadovat obutí řetězů před vjezdem na Alpenstrasse a to jak ve směru nahoru tak i dolů. Není neobvyklé, že v dubnu vyjedete nahoru za sucha a jarních teplot a když se po dvou dnech chcete vrátit, tak z auta odmetáte 15 cm prašanu. Silnice dolů se pak změní ve skluzavku a bez řetězů nemáte šanci své auto zabrzdit.

Pokud přijíždíte ráno a kupujete si již na tento den lyžařskou permanentku, můžete si ji koupit přímo v Bad Mitterndorfu u mýtné brány při vjezdu na Alpenstrasse – potom již máte výjezd zdarma.

Po příjezdu na parkoviště vyložte pod poutač s plánem sjezdovek z auta všechny věci které budete na dovolené potřebovat a zavolejte na Haus Alpin (+420 226 804 738), že jste již na místě a kolik vás je. Do 10 minut pro Vás přijede rolba, případně sněžný skútr.
Po vyložení věcí z auta zaparkujte svůj automobil na místo, které Vám doporučí správce parkoviště.

Zobrazit více

Alpenstrasse v létě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).

Parkové doporučujeme zaplatit již na mýtnici spolu s výjezdem (je to možné pouze pokud je zde obsluha v době od 8:00 do 17:00). Pokud přijedete později, parkovné si zakoupíte v automatu na parkovišti. Tímto způsobem je to však možné maximálně na 3 noci.

Po příjezdu na parkoviště odbočte za správcovským domečkem doleva do zákazu vjezdu na úzkou asfaltku se zavřenou závorou. Do klávesnice na sloupku těsně před závorou je třeba vyťukat kód. Aktuální kód vám přišel do emailu, nebo ho získáte od správce Haus Alpinu (tel: +420 226 804 738).
Asi po 200 m na horizontu odbočte šikmo doleva z kopce dolů a pak již jeďte až na úplný konec cesty. Asfaltka se asi po 800 m změní na šotolinu a začne se zvedat. Je zakončena krátkým prudkým stoupáním přímo k chatě.

Po příjezdu vyložte své všechny potřebné věci, ubytujte se a auto prosím co nejdříve odvezte zpět na parkoviště před zákaz vjezdu.
Motorkáři zpět na parkoviště nemusí. Své mazlíčky mohou nechat na krytém kamenném plácku přímo u chaty.

Vše o historii, poplatcích i autobusovém jízdním řádu na Alpenstrasse naleznete ZDE.

Zobrazit více