Letní sezóna

Letní sezóna 2024

Haus Alpin stojí v nadmořské výšce 1650 metrů nad mořem na křižovatce truistických stezek. Celá horská oblast se jmenuje Steiernmark. V těsné blízkosti chaty se nachází horské jezero, v okolí je jich dalších 5. Tato oblast má slunnou terasovitou polohu, nachází se ve vysokohorském terénu. Terén je ideální pro vysokohorskou turistiku, ale i pro příjemné procházky po upravených cestách.Kolem horských jezer se můžete nechat svézt i výletním vláčkem.

Video pozvánka na Tauplitzalm

Další užitečné informace o středisku naleznete na www.dietauplitz.com

Prosíme, nevozte své domácí mazlíčky k nám na Hausalpin. Pro psy, kočky a podobná domácí zvířátka je vstup zakázán! Jejich volný pohyb je po okolí stejně omezen a v poslední době jsme byli několikrát upozorněni místními majiteli pastvin, že psy našich návštěvníků nebudou tolerovat.

Léto 1

Cena při ubytování na 3 noci a více

 • Dospělí – 1350 Kč na osobu/noc s polopenzí
 • Děti 4-15 let – sleva 15 %
 • Děti do 3 let (včetně) bez nároku na vlastní lůžko zdarma

 

Cena při ubytování na 2 noci

 • Dospělí – 1420 Kč na osobu/noc s polopenzí
 • Děti 4-15 let – sleva 15 %
 • Děti do 3 let (včetně) bez nároku na vlastní lůžko zdarma

 

Cena při ubytování na 1 noc

 • Dospělí – 1500 Kč na osobu/noc s polopenzí
 • Děti 4-15 let – sleva 15%
 • Děti do 3 let (včetně) bez nároku na vlastní lůžko zdarma

 

V ceně je zahrnut místní pobytový poplatek ve výši 2,50 Eur.

Cena obsahuje

 • nocleh
 • snídani formou švédského stolu
 • večeři
 • rekreační poplatek

 

Sauna: 200 Kč za osobu na 1,5 hod.

V létě je chata v provozu zhruba od půlky června (čekáme až roztaje sníh) do září.

 

Storno poplatky

 • zrušení 50 až 20 dní před příjezdem 30% z ceny pobytu
 • zrušení 20 až 5 dní před příjezdem 50% z ceny pobytu
 • zrušení 5 dní a méně před příjezdem 80% z ceny pobytu

 

Dodatečné poplatky

 • výjezd Alpenstrasse  14,- EUR
 • parkovné 5,- EUR za noc

Cesta k nám

Než vyrazíte

Vaše pokoje jsou připraveny v den příjezdu od 15-ti hodin. V zimní sezóně je odvoz z parkoviště na Tauplitzalmu na Haus Alpin pouze v době 14 – 22 hod.

V zimě se totiž k Haus Alpinu autem nedostanete. Na parkoviště si pro Vás dojede správce chaty sněžným skútrem.

GPS souřadnice parkoviště Loc: 47°35.607″N, 13°59.143″E.
GPS souřadnice Haus Alpinu Loc: 47°35.777″N, 13°58.942″E.

Zobrazit více

Nejlepší trasa

Na Tauplitzalm se dostanete přes Bad Mitterndorf. Do Vaší GPS nebo vyhledávače trasy nezadávejte městečko Tauplitz. Trasa by Vás zavedla do vesničky v údolí ze které nevede na Tauplitzalm silnice.

Z Prahy pojedete přes České Budějovice a Linz. Z Linze sledovat směr Salzburg, sjezd na VorAlpenKreutz – směr Gratz, po cca 80 km těsně za mýtnou branou sjet na Liezen, z Liezenu sledovat směr Saltzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Z Brna směr Mikulov-Vídeň. Z Vídně sledovat směr Graz, za Viener Neustadt odbočit na dálnici S6, po ní pokračovat až do Leobenu, dále odbočit na A9, směr Salzburg až do Liezenu. Z Liezenu sledovat směr Salzburg a po cca 10 km odbočit doprava na Bad Mitterndorf, ve vesnici naleznete odbočku na Alpenstrasse. Silnice začíná mýtnou bránu.

Zobrazit více

Alpenstrasse v zimě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).  Počítejte ale s tím, že zpravidla po 20 hodině končí údržba silnice a výjezd nahoru může být v případě sněžení problém.

Silnice je poměrně strmá, má 10 km a stoupá ze 700 m do 1600 m nad mořem. Určitě si vezměte sněhové řetězy. Nejsou vždy nutné, ale pokud bude sněžit většinou se bez nich neobejdete. Správce silnice po Vas může vyžadovat obutí řetězů před vjezdem na Alpenstrasse a to jak ve směru nahoru tak i dolů. Není neobvyklé, že v dubnu vyjedete nahoru za sucha a jarních teplot a když se po dvou dnech chcete vrátit, tak z auta odmetáte 15 cm prašanu. Silnice dolů se pak změní ve skluzavku a bez řetězů nemáte šanci své auto zabrzdit.

Pokud přijíždíte ráno a kupujete si již na tento den lyžařskou permanentku, můžete si ji koupit přímo v Bad Mitterndorfu u mýtné brány při vjezdu na Alpenstrasse – potom již máte výjezd zdarma.

Po příjezdu na parkoviště vyložte pod poutač s plánem sjezdovek z auta všechny věci které budete na dovolené potřebovat a zavolejte na Haus Alpin (+420 226 804 738), že jste již na místě a kolik vás je. Do 10 minut pro Vás přijede rolba, případně sněžný skútr.
Po vyložení věcí z auta zaparkujte svůj automobil na místo, které Vám doporučí správce parkoviště.

Zobrazit více

Alpenstrasse v létě

Poplatek za výjezd je vybírán 24 hodin denně v Bad Mitterndorfu u mýtné brány (ceník zde). Stání na parkovišti na horním konci Alpenstrasse je také zpoplatněno (ceník zde).

Parkové doporučujeme zaplatit již na mýtnici spolu s výjezdem (je to možné pouze pokud je zde obsluha v době od 8:00 do 17:00). Pokud přijedete později, parkovné si zakoupíte v automatu na parkovišti. Tímto způsobem je to však možné maximálně na 3 noci.

Po příjezdu na parkoviště odbočte za správcovským domečkem doleva do zákazu vjezdu na úzkou asfaltku se zavřenou závorou. Do klávesnice na sloupku těsně před závorou je třeba vyťukat kód. Aktuální kód vám přišel do emailu, nebo ho získáte od správce Haus Alpinu (tel: +420 226 804 738).
Asi po 200 m na horizontu odbočte šikmo doleva z kopce dolů a pak již jeďte až na úplný konec cesty. Asfaltka se asi po 800 m změní na šotolinu a začne se zvedat. Je zakončena krátkým prudkým stoupáním přímo k chatě.

Po příjezdu vyložte své všechny potřebné věci, ubytujte se a auto prosím co nejdříve odvezte zpět na parkoviště před zákaz vjezdu.
Motorkáři zpět na parkoviště nemusí. Své mazlíčky mohou nechat na krytém kamenném plácku přímo u chaty.

Vše o historii, poplatcích i autobusovém jízdním řádu na Alpenstrasse naleznete ZDE.

Zobrazit více